مزایای هایفوتراپی در جوانسازی پوست: رفع افتادگی پوست بدون جراحی

هایفوتراپی

در میان همه‌ی روش‌های لیفت صورت و درمان افتادگی پوست که امروزه در دسترس هستند، هایفوتراپی یا امواج پر توان مافوق صوت متمرکز یکی از محبوب‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. این روش مدرن بدون نیاز به جراحی و با کم‌ترین میزان نقاهت در مقایسه با روش‌های معمول و پر تهاجم لیفت صورت بسیار محبوب‌تر و کارآمدتر است. هایفوتراپی یک روش درمانی ویژه است که کمک می‌کند فرد در زمان بسیار کوتاه پوستی سفت، کشیده و جوان داشته باشد.

هایفوتراپی چیست؟


هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یااستفاده از امواج پر توان مافوق صوت متمرکز یک روش درمانی نیمه تهاجمی است که به طور شگفت انگیزی عوارض جانبی بسیار کمی دارد. هایفوتراپی با متمرکز کردن امواج صوتی بر روی یک نقطه سرطان پروستات را ریشه کن می‌کند. در این پروسه به دلیل برخورد امواج صوتی با بافت سرطانی برای نابود کردن سلول‌های آن‌ها گرمای کمی درون بافت‌ها ایجاد می‌شود.

روش کار هایفوتراپی چگونه است؟


روش کار هایفوتراپی چگونه است؟

اولترافورمر هایفو با خاصیت لیفت 3 لایه بر روی لایه‌های سطحی، زیرین و حتی عضلانی پوست تأثیر گذاشته و آن‌ها را بالا می‌کشد. این روش با ایجاد گرما و تحریک کلاژن‌های موجود در پوست آن‌ها را محکم‌تر و کوتاه‌تر کرده و باعث لیفت پوست و جوان سازی آن برای مدت طولانی می‌شود. در حال حاضر دستگاه هایفو تنها دستگاه غیر تهاجمی است که برای لیفت و کشیدن پوست اجازه می‌دهد انرژی تا عمق 1.5 میلی‌متری، 3 میلی‌متری و 4.5 میلی‌متری بافت هدف نفوذ کند. همچنین به دلیل حجم گرمای تولید شده توسط دستگاه اولترلفورمر هایفو در حین کشش و لیفت پوست می‌توان بافت‌های چربی اضافه آن را نیز از بین برد. این روش برای لیفت قسمت‌های پایینی صورت، غبغب، گردن و همچنین از بین بردن چربی‌های اطراف لب و غبغب بسیار مناسب است.

مزایای لیفت پوست به کمک روش‌های غیر جراحی چیست؟


مزایای لیفت پوست به کمک روش‌های غیر جراحی چیست؟

تحریک کلاژن سازی

هدف از هایفوتراپی تحریک کلاژن‌های زیر پوست و افزایش سطح کلاژن سازی در بدن است. تحریک کلاژن‌ها باعث کشیده شدن و محکم شدن پوست شده و اجازه می‌دهد تا چهره‌ی فرد بازتر و جوان‌تر به نظر برسد. همچنین این روش به از بین رفتن چین و چروک‌های ریز و حتی خطوط عمیق پوست نیز کمک می‌کند. به طور کلی هایفوتراپی باعث می‌شود تا فرد بسیار جوان‌تر به نظر برسد.

پوستی لطیف‌تر و جوان‌تر

هر دو روش هایفوتراپی و میکرونیدلینگ باعث افزایش خاصیت کشسانی و محکم‌تر شدن پوست و در نتیجه بهبود بافت آن می‌شوند. همچنین این روش‌ها به بهتر شدن رنگ و تون پوست کمک کرده و باعث می‌شوند تا فرد جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد.

کاهش حداکثری جای زخم و اسکار و دیگر عوارض جانبی

میکرونیدلینگ یا القای کلاژن به پوست کمک می‌کند تا آکنه اسکار و دیگر اثرات زخم از روی پوست محو شوند. این بهبود وضعیت بافت پوست تأثیر شگفت انگیزی بر روی ظاهر آن می‌گذارد و باعث می‌شود تا فرد بدون نیاز به جراحی پوست و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشد.

درمان و لیفت افتادگی پلک، ابرو و زیر چانه

امروزه برای درمان افتادگی پوست و صورت نیازی به انجام جراحی‌های سخت و پیچیده نیست. هایفوتراپی گردن و صورت خاصیت کشسانی پوست را بهبود می‌بخشد و به لیفت و درمان افتادگی ابروها و قسمت زیر چانه کمک می‌کند. در این روش از امواج اولتراساند برای بالا بردن و کشیدن پوست گردن و چانه استفاده می‌شود. همچنین  این روش به درمان و از بین بردن غبغب کمک زیادی می‌کند.

نتیجه‌ی هایفوتراپی بعد از اولین جلسه قابل مشاهده خواهد بود.

در روش‌های پیشرفته درمان پوست نتیجه‌ی درمان بعد از اولین جلسه قابل مشاهده خواهد بود. چرا که در این روش‌ها بر خلاف لیزر از امواج اولتراساند استفاده می‌شود و پوست هم از داخل و هم از بیرون تحت درمان قرار می‌گیرد. اولتراساند یک تکنولوژی قابل اعتماد و کارآمد است که چندین سال است در زمینه‌ی پزشکی استفاده می‌شود. امواج اولتراساند اثری طولانی مدت از خود به جای می‌گذارند و کمک می‌کنند تا نتیجه‌ی درمان فرد بین 1 تا 4 سال باقی بماند. این روش درمانی بدون ایجاد درد و ناراحتی قابلیت درمان و لیفت تمامی قسمت‌های صورت را دارد و مدت زمان ریکاوری فرد را کاهش می‌دهد.

هایفوتراپی همزمان و همراه با دیگر روش‌های درمانی قابل اجرا است.

هایفوتراپی را می‌توان به سادگی و بدون هیچ گونه عارضه‌ی جانبی به همراه دیگر روش‌های درمان مورد استفاده قرار داد چرا که این روش کاملاً بی خطر است. مزیت و برتری هایفوتراپی نسبت به دیگر روش‌های درمانی این است که بدون هیچ گونه جراحی انجام می‌شود و از این رو ریسک و خطرات ناشی از جراحی را ندارد. بعد از انجام هایفوتراپی تمامی چروک‌ها و خطوط عمیق پوست از بین  می‌رود و پوست روی گونه‌ها به طرز محسوسی کشیده و سفت می‌شود. تأثیر عمیق هایفوتراپی بر ساخت کلاژن در پوست از پیری و افتادگی آن جلوگیری می‌کند. با ساخت کلاژن‌های جدید تا 6 ماه پس از هایفوتراپی می‌توان تأثیرات شگفت انگیز آن بر روی پوست را مشاهده نمود. همچنین به دلیل این که این روش به بافت زیر پوست آسیبی نمی‌رساند خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی در فرد به شدت کاهش پیدا کرده و در زمان کوتاهی پوستی سالم و بدون هیچ اسکار و جای زخمی خواهد داشت.

سوالات رایج در خصوص هایفوتراپی


هایفوتراپی کدام قسمت‌های صورت و گردن را درمان می‌نماید؟

اولترا هایفو را می‌توان در تمامی قسمت‌های صورت از جمله پیشانی، شقیقه‌ها، قسمت میانی و پایینی صورت، اطراف چشم‌ها و خط فک انجام داد. در برخی موارد می‌توان برای درمان شلی و افتادگی پوست گردن و از بین بردن غبغب نیز از این روش استفاده نمود. در بیشتر موارد افراد برای گرفتن نتیجه‌ی کامل و بهتر اقدام به درمان کل صورت و گردن خود می‌نمایند.

نتیجه‌ی هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی برای درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن، از بین بردن چروک‌ها و منافذ باز پوست، زاویه سازی صورت، لیفت خط فک و از بین بردن غبغب و بهبود تون و رنگ پوست استفاده می‌شود.

آیا این پروسه بی خطر است و چه کسانی می‌توانند آن را انجام دهند؟

انجام اولترا هایفو برای انواع پوست‌ها امکان پذیر است و خطری در پی ندارد. هر فردی که از شلی و افتادگی پوست رنج می‌برد می‌تواند از هایفوتراپی استفاده نماید. همچنین افرادی که در مقایسه با دیگران پوستی افتاده‌تر دارند می‌توانند با چند جلسه هایفوتراپی پوست خود را به طور کامل لیفت نمایند.افرادی که دوست دارند صورتی زاویه دارتر و یا وی شکل داشته باشند نیز می‌تواند از هایفوتراپی سود ببرند. چرا که به کمک این روش می‌توان گونه‌ها و خط فک را بالا کشید و صورت را زاویه دارتر و خوش تراش‌تر نمود.

هایفوتراپی با دیگر روش‌های غیر جراحی درمان پوست چه تفاوتی دارد؟

همان طور که پیش از این اشاره شد در حال حاضر هایفوتراپی تنها روش درمانی غیر تهاجمی با استفاده از امواج اولتراساند است که اجازه نفوذ امواج تا عمق 4.5 میلی‌متری را برای لیفت و سفت کردن پوست می‌دهد.اولترافرمر هایفو نسل سوم دستگاه‌های درمانی اولتراساند محسوب می‌شود. افرادی که با اولترا و اولتراتراپی آشنا هستند می‌دانند که دستگاه‌های نسل اول نیز از امواج اولتراساند برای لیفت و کشیدن پوست استفاده می‌کنند.دستگاه‌های جدید هایفوتراپی در مقایسه با دستگاهی نسل یک بسیار پیشرفته‌تر شده‌اند. اصلی‌ترین تغییر این دستگاه‌ها کاهش میزان درد در طول پروسه‌ی درمان است. بر طبق گذارشات افرادی که میزان تحمل درد پایینی داشته و از دستگاهی نسل اول اولتراساند استفاده نموده‌اند آن را بسیار دردناک و غیر قابل تحمل توصیف کرده‌اند. برای کاهش میزان درد در زمان استفاده از  این دستگاه‌ها پزشک باید میزان انرژی امواج را کاهش دهد اما این کار تأثیری منفی بر روی نتیجه‌ی درمان خواهد گذاشت.دستگاه‌های اولترافورمر هایفو به طرز شگفت انگیزی از میزان درد و ناراحتی فرد در طول پروسه‌ی درمانی می‌کاهند. این مزیت به پزشک این اجازه را می‌دهد تا از بالاترین سطح انرژی امواج برای درمان فرد استفاده نماید و حتی برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر درمان را تا چندین بار تکرار نماید.

نتیجه‌ی هایفوتراپی تا چه مدت ماندگار است؟

به طور معمو%D