ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر فیلر ها و عدم نیاز به تکرار مجدد

ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر فیلر ها و عدم نیاز به تکرار مجدد

انتقال چربی یک روش منحصر به فرد است که سلول‌های چربی را از یک ناحیه (معمولا شکم، کفل‌ها یا ران‌ها) به چهره منتقل می‌کند تا باعث جوانسازی ناحیه و پر کردن حفره‌های خالی شود. سلول‌های چربی به طرز خاصی، به منظور ایجاد بیشترین شانس برای بقای آنها قبل از تزریق آماده می‌شوند. سلول‌ها خود را در محل جدید منتشر می‌کنند و به صورت طولانی مدت به حیات خود ادامه می‌دهند و به صورت مداوم جوانسازی چهره را ادامه می‌دهند. بیماران این روش را دوست دارند؛ زیرا نیازی به تکرار آن برای حفظ نتایج در طول زمان نیست. روش‌های تزریق چربی شامل استفاده از ساکشن برای برداشتن چربی‌های اضافه از ناحیه اهدا کننده در بدن (شکم، پهلوها، کفل‌ها یا ران)، تهیه و فرآوری چربی بدن خود و تزریق دوباره آن به مناطقی از چهره و بدن که فاقد حجم و پری هستند؛ می‌باشد. استفاده از تزریق چربی خودی برای اهداف بازسازی چهره و بدن، یکی از پیشرفته‌ترین و مهیج‌ترین تحولات در زمینه عمل‌های زیبایی در طول چند سال اخیر است. شواهدی وجود دارد که چنین تزریق‌هایی نه تنها باعث بهبود در حجم و شکل دادن به صورت و سایر نقاط بدن می‌شوند، بلکه حتی ممکن است پوست را نیز در مناطق تزریقی بهبود بخشند.

تزریق چربی


انتقال چربی یک روش جراحی است که شامل برداشت سلول‌های چربی از بدن خود بیمار و وارد کردن آنها به سایر مناطق مانند سینه‌ها و یا چهره می‌باشد. “تزریق چربی را می‌توان برای پُر کردن لب‌ها ، چانه ، گونه‌ها ، گودی زیر چشم‌ها ، جای جوش و نیز کمک به رفع ضایعات پوستی ناشی از جراحی و مصدومیت استفاده کرد.” [ مقاله: تزریق چربی در صورت و بدن کلینیک رازی]

از آنجا که این روش شامل برداشتن بافت زنده بدن خود بیمار است، ایمن‌تر و طبیعی‌تر از جاسازی نمک محلول خارجی یا ایمپلنت‌های سیلیکونی است. سلول‌های چربی از نواحی دارای چربی دائمی، مانند ران‌ها، شکم، کفل‌ها و پهلوها برداشته می‌شوند. بنابراین روش‌های انتقال چربی می‌توانند یک گزینه موثر برای بیمارانی باشند که به دنبال متعادل سازی شکل بدن خود هستند – برداشت چربی از یک ناحیه و انتقال آن به ناحیه دیگر. هنگامی که این چربی منتقل شد، سلول‌های زنده گسترش می‌یابند و به این منطقه جدید متصل می‌شوند. پس از آن می‌توانند به طور دائم در آنجا زندگی کرده و بخش طبیعی از بدن شما باشند.

آیا روش تزریق چربی دائمی است؟


وقتی که بیماران از همان ابتدا بشنود که چربی انتقال یافته می‌تواند اساساً دائمی باشد، بسیار هیجان زده شده و آن را باور نمی‌کنند. سایر روش‌های بازیابی حجم چهره (مانند پرکننده‌های مصنوعی) اغلب باید برای تضمین نتایج تکرار شوند. انتقال چربی متفاوت است؛ چرا که سلول‌ها قادرند در محیط جدید خود زندگی و رشد کنند و جوانسازی را که اساساً دائمی است، ادامه دهند. با این حال این به این معنا نیست که تمام چربی‌ها زنده می‌مانند یا همان سطح جوان سازی برای همیشه حفظ می‌شود؛ هنگامی که این روش انجام شود، جراح پلاستیک ناحیه تحت درمان را کمی بیشتر پر خواهد کرد. دلیل این کار این است که تمام چربی‌های منتقل شده به طور دائم زنده نخواهند ماند. بعضی از سلول‌ها در طی شش ماه اول می‌میرند که باعث می‌شود سطح حجمی تا حدی کاهش یابد. با این حال پس از گذشت ۶ ماه، سلول‌های باقی مانده باید به طور دائم باقی بمانند و منتشر شوند.

البته حتی سلول‌هایی که انتشار یافته‌اند نمی‌توانند برای همیشه از پیر شدن دور بمانند؛ در حالیکه این سلول‌ها ممکن است دائمی باشند، ساختارهای دیگر در صورت و پوست به روند پیر شدن خود ادامه خواهند داد. با گذشت زمان، بیماران ممکن است بخواهند درمان‌های اضافی دیگری انجام دهند تا همچنان جوان به نظر برسند. مشکلات انتقال چربی یک روش تماما طبیعی و دائمی برای افزایش حجم صورت است و بیشتر بیماران با دریافت نتایج هیجان‌زده می‌شوند.

روش انتقال چربی


روش پیوند چربی انتقال چربی

انتقال چربی می‌تواند به همان روشی که سایر پرکننده‌های پوستی استفاده می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرد. برخلاف ژل‌های پرکننده‌ سنتی که پرکننده‌های مصنوعی هستند، انتقال چربی از بافت طبیعی بدن خود بیمار استفاده می‌کند. چربی از بدن خود بیمار و معمولاً از بخش شکم یا کمر است و پس از فرآوری، پالایش و متمرکز سازی تزریق می‌شود. چربی در نواحی دچار مشکل صورت و بدن، باسن و حتی سینه تزریق می‌شود. در مقایسه با پرکننده‌های تزریقی مصنوعی، زمانی که لازم است حجم زیادی از بدن پر شود، تزریق انتقال چربی به لحاظ اقتصادي عملی‌تر است. تزریق چربی را می‌توان تحت گستره‌ای از روش‌های بی‌هوشی، از جمله بیهوشی عمومی انجام داد. روش‌های انتقال چربی همچنین می‌توانند با بی‌حسی موضعی و آرامبخش‌های دهانی انجام شوند. در این مورد، ترکیبی از قرص‌هایی که باعث خواب آلودگی شما می‌شوند، قبل از بی‌حسی موضعی به شما داده می‌شود. پس از عمل، احتمالا تورم خفیف و اندکی کبودی دارید. به علاوه ممکن است تا چند روز منطقه‌ای از بدن شما که چربی از آن برداشته شده است، دردناک و نسبت به لمس حساس باشد.

مزاياي انتقال چربی به صورت


تزریق چربی یک درمان زیبایی طبیعی، چند کاربردی، طولانی مدت و ایمن است. انتقال چربی به یک روش ترجیحی برای افزایش حجم چهره، در بیمارانی که به پرکننده‌های پوستی سنتی مانند کلاژن گرفته شده از گاو حساسیت دارند، تبدیل شده است. یکی از بزرگترين مزایای افزایش حجم به وسیله تزریق چربی این است که در آن هیچگونه احتمال واکنش آلرژیک مضر وجود ندارد.

کلاژن سنتی تزریقی از بافت گاوی گرفته می‌شود؛ بنابراین بیماران باید قبل از انجام درمان، آزمايش آلرژی بدهند و تا دریافت نتایج آن صبر کنند. حتی محصولات جوانسازی صورت جدیدتر، مانند آنهایی که از اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند، دارای احتمال واکنش آلرژیک در افرادی که آلرژی چندگانه دارند، هستند. بسیاری از بیماران با استفاده از انتقال چربی امنیت و اطمينان بیشتری را احساس می‌کنند. بنابراین مجبور نیستند درباره واکنش احتمالی نگران باشند.

دلیل رایج دیگر برای انتخاب انتقال چربی، طول مدت نتایج این روش است . اگرچه 65 درصد چربی تزریق شده در حدود چند ماه پس از تزریق چربی جذب بدن می‌شود؛ اما معمولا 35 درصد از آن سال‌ها باقی می‌ماند. برای باقی ماندن مقدار بیشتر چربی، بسیاری از بیماران تصمیم می‌گیرند در طول چند ماه، چندین بار انتقال چربی انجام دهند. روش انتقال چربی به راحتی با سایر روش‌های جوانسازی چهره مانند بوتاکس زیبایی، یا یک عمل بدن مانند جراحی شکم (تامی تاک) یا لیپوساکشن ترکیب می‌شود. بسیاری از بیماران درمی‌یابند که انجام انتقال چربی صورت به همراه یکی از این عمل‌ها بسیار مقرون به صرفه‌تر از انجام این درمان به تنهایی است . در دیگر مراجع زیبایی در رابطه با مزایا عمل تزریق چربی موارد دیگری از جمله: “جراحی یک روزه، کمترین میزان ناراحتی و بهبودی سریع و همچنین عدم ایجاد جای زخم در محل تزریق چربی” ذکر شده است.

کاندیداهای مناسب برای عمل جراحی انتقال چربی


 داوطلبین مناسب برای انتقال چربی، به طور کلی در وضعیت سلامتی خوبی قرار دارند و توقعات واقع گرایانه‌ای از نتیجه‌ی عمل خود دارند . بیماران باید به وزن بدن ایده‌آل خود نزدیک باشند و قبل از انجام عمل، مقدار مناسبی چربی بدنی موجود داشته باشند. به علاوه نباید از سیگار یا هر محصول دارای نیکوتین استفاده کنند.

انتقال چربی تا چه مدت باقی می‌ماند؟


برخلاف سایر پرکننده‌های مصنوعی پوست، که حداكثر هجده ماه باقی می‌مانند،انتقال چربی، «پرکننده‌های دائمی» به حساب می‌آیند. پس از انتقال، درصدی از سلول‌های چربی با بدن شما ترکیب شده و توسط خون شما تغذیه می‌شوند و تبدیل به بخش دائمی بدن شما می‌شوند. در بیشتر موارد، حدود 1/3 تا 2/1 سلول‌های چربی تزریق و منتقل شده، زنده می‌مانند و دائمی می‌شوند. تقریبا 4 تا 6 هفته بعد و پس از آنکه تورم از بین رفت، چشم انداز نتایج نهایی به درستی برای شما روشن خواهد شد. برای دستیابی به «اصلاح کامل»، ممکن است لازم باشد دو یا چند جلسه درمانانتقال چربی انجام شود. انتقال چربی می‌تواند نتایجی با ظاهر کاملا طبیعی را فراهم کند. کسانی که شما را بهتر می‌شناسند ممکن است اشاره کنند که شما پرانرژی‌تر به نظر می‌رسید اما ممکن است قادر به حدس زدن اینکه چگونه و چرا جوانتر به نظر می‌رسید نباشند. نتایج انتقال چربی کمتر یا بیشتر ماندگارند. هنگامی که چربی به صورت موفقیت آمیز به ناحیه جدید متصل شد، به بخشی از آن ناحیه تبدیل می‌شود و برخلاف پرکننده‌های مصنوعی، یک ماده بی‌جان نیست که توسط بدن جذب شود. اگرچه فرایندهایی که باعث کاهش چربی در ناحیه می‌شوند، همچنان ادامه خواهند یافت. نتایج انتقال چربی اساساً دائمی است. برخی از محققان بهبود عوامل رشد را به سلول‌های بنیادی که همراه با چربی انتقالی هستند، نسبت می‌دهند.

سوالات متداول مربوط به انتقال چربی


انتقال چربی را در کدام نواحی می‌توان انجام داد؟

انتقال چربی معمولا برای افزایش حجم صورت، دست‌ها، یا باسن استفاده می‌شود. هدف از اضافه کردن چربی به صورت یا دست‌ها، کاهش پیر به نظر رسیدن نواحی است که با از دست دادن چربی، پیرتر به نظر می‌رسند. انتقال چربی به باسن، اغلب لیفت باسن برزیلی نامیده می‌شود. هدف از انجام این کار، بهبود ظاهر باسن است. گاهی اوقات، انتقال چربی برای افزایش حجم سینه نیز استفاده می‌شود.

چربی چگونه از ناحیع اهداکننده برداشته می‌شود؟

چربی با استفاده از لیپوساکشن از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود. روش‌های لیزر یا اولتراسوند، چربی را نابود می‌کنند و برای این هدف مناسب نیستند. چربی یک بار برداشته و سپس فراوری و آماده می‌شود.

جای چربی در نواحی هدف چگونه است؟

به طور کلی، چربی در مقادیر بسیار کوچک به ناحیه هدف تزریق می‌شود. این امر باعث می‌شود چربی تزریق شده بهتر در بافت ناحیه هدف گنجانده شود و باعث افزایش احتمال زنده ماندن چربی خواهد شد.

آیا انتقال چربی به درمان چندگانه نیاز دارد؟

گاهی پیشبینی اینکه چقدر از چربی‌های پیوند زده شده زنده بمانند، دشوار است، بنابراین گاهی اوقات ما با کافی نبودن چربی در ناحیه هدف مواجه شده و مجبور می‌شویم برای اطمینان از به حداکثر رساندن اصلاح و تقویت کاستی‌ها، برای بار دوم (و گاهی اوقات بیشتر) عمل را انجام دهیم.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *