عمل بینی عقابی اصلاح افتادگی بینی در جهت جذابیت و زیبایی صورت

عمل بینی عقابی اصلاح افتادگی بینی در جهت جذابیت و زیبایی صورت

جراحی بینی عقابی یک جراحی پلاستیک اصلاح کننده بر روی بینی است که انحنای بینی کج و ناراست (که شبیه بینی جادوگر است) را برطرف می‌سازد. این جراحی بر روی استخوان‌ها و غضروف بینی، و مجزا از استخوان‌های صورت است که شامل تنظیم اندازه استخوان در بینی است. فرآیند جراحی بینی عقابی می‌تواند با عمل استخوان اصلی بینی، به داشتن یک بینی صاف و هموار کمک کرده و تأثیر خوبی بگذارد.. روش جراحی پلاستیك بینی عقابی زخم‌های قابل رؤیت ندارد، زیرا شکاف در داخل سوراخ بینی صورت می‌گیرد.

جراحی بینی قوس دار یا عقابی چیست؟


بینی عقابی بیرون زدگی بیش از حد قسمت میانی پل بینی است، جایی که استخوان بینی، غضروف بینی و غضروف جداری بینی به یکدیگر متصل شده‌اند. این نوع بینی توسط یک عامل ارثی یا یک عامل بیرونی مانند یک شوک شدید در دوران رشد ایجاد می‌شود. پزشکان متخصص عمل بینی، بیان کرده اند: “قوز یا برآمدگی بینی عقابی معمولا جزء یکی از سه دسته‌بندی مقابل است: قوز یا بر آمدگی واقعی ، کاذب یا پنهان. این که قوز بینی شما جزء کدامیک از دسته‌بندی‌های گفته شده باشد، تعیین می‌کند که جراح شما در حین جراحی رفع قوز بینی چه کاری باید انجام بدهد. برای مثال برای برطرف کردن قوز کاذب بینی می‌توان برآمدگی نوک بینی را اصلاح کرد. در واقع در این مواردی نیازی به انجام جراحی رفع قوز بینی و برش برآمدگی بینی نیست، بلکه برای برطرف کردن حالت قوزدار بینی، لازم است در جراحی قوز بینی ، جراح نوک بینی استخوانی  را کمی ‌برجسته کند یا (در صورتی که انحراف دارد) کمی ‌آن را بچرخاند تا شکل بینی اصلاح شود.” شما معمولا میتوانید بینی غربی‌ها را مشاهده کنید که یک تصویر قوی و محکم در روابط بین فردی می‌دهد. اگر شما یک بیمار هستید که بینی شما به شدت دارای انحنا است، پیشنهاد می‌شود که طی جراحی، استخوان بینی شما برش داده شده و خارج شود. شکستگی استخوان بینی و جراحی پلاستیک بینی برای بینی عقابی، عملکردهای بینی شما را بازسازی کرده و شکل آن را با تغییر در انحنای روی پل بینی شما بسیار زیبا می‌کند.

چگونه جراحی بینی عقابی بدون شکاف انجام می‌شود؟


حقیقتاً بدون شکستگی (با سایش سطح پشت بینی و تقویت نوک بینی هنگام برداشتن) می‌توان تاثیر قابل توجهی را به‌دست آورد. جراحی استاندارد حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد و تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد. بیماران هیچ چیز را احساس نمی‌کنند. آنها با تخته شکسته‌بندی بیدار می‌شوند و بخیه هنوز روی بینی آنها است. تامپون ها در حدود 12 ساعت در بینی باقی می‌مانند، که می‌توانند در روز بعد برداشته شوند.

نامزدهای ایده آل


 • بیماران دارای نوک بینی قوس دار مانند نوک عقاب
 • افرادی که دارای نوک بینی بلندی هستند که بخشی از گودی بالای لب را پنهان می‌کند.
 • کسانی که می‌خواهند ظاهر بینی خود را از شکل بالغ و جدی به ظاهر جوان تغییر دهند.
 • بیرون زدگی خیلی زیاد بخش میانی پل بینی
 • صاف نبودن خط بینی از اطراف
 • پهن و بلند بودن بیش از حد بینی
 • قوس دار بودن اما رو به پایین بودن نوک بینی
 • زمخت و درشت به نظر رسیدن به دلیل ناهمواری خط بینی

چطور برای جراحی بینی عقابی آماده شویم؟


این جراحی نیازی به آمادگی خاصی ندارد. برای بیماران جراحی پلاستیک بینی با پوست چرب و متخلخل یک آمادگی نیاز است و آن این که باید ارتجاعی‌تر (الاستیک‌تر) باشد، به نحوی که در یک دوره پس از جراحی کاهش یابد.

جراحی بینی عقابی می‌تواند به دو طریق انجام شود


 • باز:  هنگامی که برش از روی پل استخوان بین دو سوراخ بینی عبور می‌کند. با این جراحی، پوست به طور کامل کنده می‌شود، که به پزشک اجازه می‌دهد این روند را کنترل کند.
 • بسته: با این جراحی، برش در داخل ایجاد می‌شود. دکتر باید کورکورانه کار کند. این حالت ملایم‌تر در نظر گرفته می‌شود، زیرا نیاز به زمان بهبودی کمتری دارد و زخم بافت را به حداقل می‌رساند.

جراحی برای اصلاح بینی عقابی و حذف ناهنجاری‌های دیگر حدود 2-3 ساعت تحت بیهوشی عمومی به طول می‌انجامد. دوره ریکاوری 14 روز یا بیشتر است. علاوه بر این، هفته اول باید باند ویژه ای را ببندید که بینی شما را محکم کند. شما می‌توانید نتیجه نهایی را ببینید و ظاهر خود را پیش از شش ماه ارزیابی نکنید. در طول این دوره بینی باید ترمیم شود و شکل و اندازه مناسب را دریافت کند.

اطلاعات پایه در مورد جراحی


اطلاعات پایه در مورد جراحی

 • جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود (شما خواب هستید).
 • در طی عمل جراحی، ما به طور همزمان اصلاح بینی خارجی و دیواره بینی (سپتوم) را انجام می‌دهیم.
 • مدت زمان عمل صرفا به پیچیدگی جراحی بستگی دارد (به طور متوسط ​​90 دقیقه).
 • دوره بهبودی (ریکاوری) به پیچیدگی جراحی بینی خارجی و ویژگی های فردی بیمار بستگی دارد. به طور متوسط ​​یک ریکاوری کامل از 14 روز تا 20 روز طول می‌کشد که این زمان شامل 5 روز بستری بودن در بیمارستان است.

جراحی پلاستیک بینی عقابی در دسته جراحی‌های اورژانسی قرار ندارد. از این رو بسیار مهم است که درک شود:

دوره ریکاوری پس از عمل بینی عقابی

دوره بهبودی پس از جراحی بینی بدون شکستگی کوتاه‌تر است. کبودی ها پس از 5 روز ناپدید می‌شوند، در حالی که هنوز تورم کوچکی در ناحیه بینی وجود دارد. اکنون شما می‌توانید شروع به کار کنید. ریکاوری و بازگشت به ریتم کاری یک عامل مهم است. تغییر شکل بینی یک تصمیم بسیار مهم است و هر بیماری که برای جراحی برنامه‌ریزی می‌کند، می‌خواهد اثربخشی کار جراحان را ببیند. ما عکس هایی از بینی را بعد از جراحی پلاستیک بینی و همچنین شرح مختصری از روش‌های عمل را ارائه می‌دهیم. لطفا توجه داشته باشید که بینی بعد از جراحی پلاستیک در عکس هیچ اثری از جراحی ندارد. ما عکس‌هایی از بیمارانی که دوره توانبخشی را گذرانده‌اند اضافه می‌کنیم.

طبق آمار، ریکاوری کامل حدود یک سال طول می‌کشد. پس از یک جراحی پلاستیک بینی باز، به ندرت جای زخم قابل توجه روی پوست باقی می‌ماند، اما آن نیز به زودی تقریبا ناپدید می‌شود. عکس قبل و بعد از جراحی پلاستیک بینی عقابی بسیار جالب است، زیرا چشمگیرترین بخش است. تمایل بیماران برای بهبودی و بازگشت به کار یا تحصیل در اسرع وقت و بدون هیچ نشانه‌ای از جراحی قابل توجیه است. چنین عملی نیاز به مهارت یک جواهرفروش دارد. سپتوپلاستی (اصلاح انحراف تیغه میانی بینی) با هدف از بین بردن اختلالات عملکردی دیواره بینی است، اما اثر زیبایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین ما عکس‌های قبل و بعد از عمل را در وب سایت اضافه کردیم. تصاویر به وضوح نشان می‌دهند که انحراف دیواره بینی ظاهر بینی را خراب کرده و می‌تواند باعث زشتی و بدریختی شود. بینی بعد از جراحی متوازن شده و بیمار از بسیاری از احساسات ناخوشایند رها می‌شود.

مراقبت پس از جراحی

 • امکان خونریزی برای 1-2 روز. با یک دستمال نرم پاک کنید.
 • بینی را به آرامی تخلیه کنید.
 • یک بسته یخ را در روز جراحی و روز پس از آن برای کاهش تورم استفاده کنید.
 • تا یک ماه پس از جراحی از نوشیدن و سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 • از عینک یا عینک آفتابی برای ماه بعد از جراحی استفاده نکنید.

هزینه جراحی پلاستیک بینی

به عنوان یک واقعیت، هزینه جراحی پلاستیک بینی برای افراد مختلف متفاوت است.

سوالات متداول جراحی بینی عقابی


جراحی چه مدت طول می‌کشد؟

جراحی پلاستیک اولیه بینی معمولا با یک رویکرد بسته انجام می‌شود و 5/1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. روش‌های تجدید نظر ممکن است تا 4 ساعت طول بکشد و اغلب نیاز به رویکرد باز دارند.

پس از جراحی چقدر درد دارم؟

نه به اندازه‌ای که احتمالا شما فکر می‌کنید! اکثر بیماران در مورد درد بسیار نگران هستند، و از اینکه این ناراحتی خفیف است خوشحال می‌شوند. بزرگترین شکایتی که اکثر بیماران بیان می‌کنند، انسداد بینی در اثر پانسمان در هر سوراخ بینی است، اما این پانسمان روز بعد از جراحی برداشته شده و بنابراین انسداد برطرف می‌شود. معمولا درد با داروهایی که تجویز می‌شود کنترل می‌شود.

خطرات جراحی چیست؟

حوادث جانبی نادر و خفیف است. یک خطر احتمالی خونریزی است. همه بیماران تا چند روز پس از عمل جراحی درای آبریزش بینی هستند، و در اوایل ممکن است به صورت “خون آبه” باشد. به رنگ صورتی، اما در واقع خونریزی بینی نیست. تقریبا 2٪ از بیماران از یک سوراخ بینی به آرامی خونریزی دارند و این به راحتی در خانه کنترل می‌شود. ما نحوه کنترل را در طول ارزیابی‌ها به شما نشان خواهیم داد. خونریزی بینی شدیدی که نیاز به مداخله پزشک داشته باشد، بسیار بعید است. یکی دیگر از خطرهای جراحی، ایجاد زخم است. این خطر نیز بسیار نادر است، و معمولا به عنوان یک برآمدگی سخت در استخوان بینی و یا یک برآمدگی نرم‌تر در نوک بینی دیده می‌شود. برای حدود 2٪ از بیماران که این مورد را تجربه می‌کنند، مشکل به راحتی قابل اصلاح است. این بافت زخم، نشان‌دهنده تکنیک ضعیف جراحی نیست- برخی از بیماران تنها مستعد واکنش بهبودی قوی هستند.

آیا زخم وجود خواهد داشت؟

اگر جراحی شما با روش “بسته” انجام شود، تمام برش‌ها در داخل بینی قرار می‌گیرند و هیچ زخمی در پوست شما ایجاد نمی‌شود. اگر تکنیک “باز” ​​را داشته باشید، یک زخم بسیار کوچک و غیر قابل تشخیص روی پوست بین سوراخ‌های بینی شما وجود خواهد داشت.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *