تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک گردن : راهی برای افزایش جذابیت

تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک گردن راهی برای افزایش جذابیت

تمام قسمت‌های صورت، به غیر از نواحی فک، باید در برنامه ریزی درمان ارتودنسی در نظر گرفته شوند. نقش گردن در زیبایی صورت، به خوبی شناخته شده است؛ با این حال، در اکثر روش های معمول آنالیز چهره، آن را در نظر نگرفته اند. گردن ممکن است اثرات متقابلی بر روی تعادل و زیبایی سایر اجزای صورت داشته باشد و ممکن است نمای کلی و تقریبی صورت را تغییر دهد. در حالیکه بوتاکس در ابتدا برای ناحیه صورت ایجاد شده بود، پزشکان این روش را به مناطق دیگر بدن نیز گسترش دادند تا چروک‌های اطراف ناحیه چشم (“پا کلاغی “) و خطوط بیان در اطراف دهان را از بین ببرند. بعضی از آنها بوتاکس را به ناحیه گردن تزریق کرده اند تا از پوست شل شده در گردن خلاص شوند که گاهی اوقات به دلیل ظاهر آن به عنوان  ” ظاهر بوقلمونی” نیز نامیده می‌شود.

بوتاکس بهترین کارایی را برای از بین بردن چین و چروک‌های کم عمق در پوست دارد که عمدتا در پوست نازک در ناحیه صورت دیده می‌شوند. با این وجود، چین و چروک پوست دور گردن بسیار ضخیم تر و درشت تر از پوست صورت است. در حالی که بوتاکس می‌تواند به سفت شدن پوست و تحریک عضلات زیرین کمک کند، موارد شدید چین و چروک را به طور کامل از بین نمی‌برد و توصیه می‌شود که در موارد شدید، با جابجایی مناسب گردن به وسیله جراحی پلاستیک اقدام شود.

علت های به وجود آمدن چین و چروک گردن


علت های به وجود آمدن چین و چروک گردن

همانطور که افزایش سن در بسیاری از مردم باعث ایجاد چین و چروک در پوست صورت و گردن می‌شود، به این حالت اصطلاح “گردن بوقلمونی” نیز به کار می‌برند، که به وضوح خود توضیحی کامل در مورد شرایط ایجاد شده ارائه می‌دهد. هیچ کس واقعا نمی‌خواهد پوست گردن شل و دارای چین و چروک زیاد داشته باشد، اما این امر چیزی است که در اکثر افراد اتفاق می‌افتد، به ویژه به این دلیل که اثرات افزایش سن شروع به نشان دادن خود می‌کنند. همچنین ژن‌ها قسمت بزرگی از این موضوع را که دقیقا چگونه و چه زمانی پیر می‌شوید را تعیین می‌کنند و شما می‌توانید مادر خود را به عنوان یک شاخص نسبتا خوب برای اینکه تعیین کنید در زمان پیری چگونه به نظر خواهید رسید، در نظر بگیرید. همانطور که هر کس بزرگتر می‌شود، الاستین و کلاژن موجود در پوست شروع به کاهش یافتن می‌کنند. آنها هر دو مسئول ایجاد پوست سفت و جوان هستند. هنگامی که سطح کلاژن و الاستین پوست پایین می‌آید، افتادگی، چین و چروک و خطوط صورت شروع به ظاهر شدن می‌کنند.

به غیر از دلایل اجباری که برای تضعیف و شل شدن پوست گردن ذکر شد، ژنتیک و افزایش سن، انواع گوناگون شیوه زندگی و عادت‌هایی که در هر فرد وجود دارد، عامل مهمی در ایجاد  گردن بوقلمونی است. استرس، برای یک موضوع خاص، می‌تواند تاثیر بسیار منفی بر روی بدن هم در داخل و هم در خارج از نظر ظاهری داشته باشد. چگونگی برخورد با پوست و دیگر عناصر محیطی نیز نقش مهمی در این فرآیند دارند.

خورشید یکی از دلایل غالب دیگر است که پوست مردم نشانه‌های پیری را نشان می‌دهد. در واقع، چین و چروک به طور عمده توسط نور UV منتشر شده از خورشید ایجاد می‌شوند. به غیر از خورشید، تختخواب‌های مخصوص برنزه کننده مصنوعی اغلب اثرات مشابهی دارند زیرا آنها UVB و اشعه ماوراء بنفش از خود منتشر می‌کنند.

کاندیدای خوب برای تزریق بوتاکس در گردن


کاندیدای خوب برای تزریق بوتاکس در گردن

خوشبختانه اکثر افراد سالم بدون اختلالات عصبی نامزد خوبی برای انجام بوتاکس هستند. اگر شما به طور کلی از سلامت خوبی برخوردار هستید و از ظاهر چین و چروک دار بر روی پوست خود ناراضی هستید، احتمالا کاندید خوبی برای این درمان خواهید بود. ممکن است نامزد خوبی برای این روش نباشید اگر:

 • شما به هر ماده ای که در ترکیبات بوتاکس یا محصولات دیگر سم بوتولینوم آلرژی دارید.
 • عفونت پوستی در محلی که قرار است تزریق انجام شود دارید.
 • شما باردار یا در زمان شیردهی هستید.
 • شما یک بیماری عضلانی یا عصبی مانند ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) دارید
 • شما عفونت یا بیماری شدیدی دارید.

مزایای این روش


مزایای این روش

برخی از مزایای استفاده از تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • بوتاکس یک درمان موقت است. شما ممکن است با دیدن اولین عکس از خود تصمیم بگیرید که دیگر در آینده به درمان ادامه ندهید.
 • پوست شما به هیچ وجه تغییری نخواهد کرد. در طول زمان به شکل اصلی خود باز خواهد گشت.
 • بوتاکس نتایج سریعی را ایجاد می‌کند. اگر تزریق به درستی انجام شود، شما به هر حال نتایج عمل را در عرض چند ساعت یا چند روز مشاهده خواهید کرد.
 • برخی از نتایج این روش تزریقی چشمگیرتر از دیگران است. اما در درمان دارویی نشان داده شده است که تقریبا در تمام موارد نتیجه به یک میزان است.
 • بوتاکس علاوه بر ارائه درمان مؤثر برای چین و چروک گردن، باعث کاهش یا حذف ظاهر خطوط می شود. مانند ناشی از برخی حالات چهره
 • پروسه تزریق بوتاکس کوتاه است، معمولا این کار 5 تا 10 دقیقه طول می‌کشد.

قبل از درمان


قبل از دریافت بوتاکس، حتما با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید اگر:

 • شما در حال شیردهی هستید
 • شما بیماری قلبی دارید
 • مشکل بلعیدن دارید
 • شما حامله هستید یا فکر می‌کنید باردار شوید
 • عفونت در نزدیکی محل تزریق بوتاکس وجود داشته باشد

شما مبتلا به بیماری عصبی-عضلانی مانند سندرم لامبرت ایاتون، میاستنی گراویس یا اسکلروز جانبی جانبی آمیوتروفیک (ALS) هستید.

تزریق بوتاکس در گردن


به عنوان یک روش غیر جراحی که نیاز به زمان خاصی برای بستری شدن ندارد، دریافت تزریق بوتاکس در ناحیه صورت به منظور تشدید سفت تر کردن و از بین بردن ظاهر چین و چروک صورت، محبوبیت زیادی در بین افراد به دست آورده است. به دلیل موفقیت آن، پزشکان در جستجوی استفاده‌های بیشتری از این محصول بوده اند. یک مثال از استفاده موثر از این روش، استفاده آن برای اهداف زیبایی به منظور بهبود چین و چروک‌های گردن و ناحیه اطراف آن است. تزریق بوتاکس به عنوان وسیله ای برای کاهش چین و چروک ناخوشایند و ناخواسته در ناحیه گردن است. بوتاکس می‌تواند از نوارهای عمودی یا خطوط افقی اطراف گردن که ممکن است از انقباض عضله پلاتسما ایجاد شده باشد، درمان کند. هنگامی که دارو به داخل ناحیه عضله گردن تزریق شود، بوتاکس شروع به آرام کردن عضله پلاتیسما می‌کند و ظاهر این خطوط را کاهش می‌دهد.

در طی انجام این روش بهتر است بیمار بتواند عضلات گردن خود را منقبض کند، به طوری که بوتاکس را می توان به درستی در امتداد خطوط ماهیچه تزریق کرد. مهم است پزشکی که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد، به نحوه ی تزریق، مقدار آن و جایی که باید تزریق شود، به درستی آموزش داده شود زیرا یک اشتباه در هر یک از این مناطق می‌تواند بر توانایی بیمار برای بلع غذا اثر بگذارد.

بعد از درمان با بوتاکس در ناحیه گردن


بعد از درمان با بوتاکس در ناحیه گردن

سعی کنید به مدت 4 ساعت پس از تزریق سر پا باقی بمانید ( دراز کشیدن شما مشکلی نخواهد داشت، فقط سعی کنید به صورت صاف و بر روی صورت و گردن خود دراز نکشید) اگر تزریق شما در ناحیه پیشانی یا قسمت جلوی سر بوده، از کلاه یا پوشش هایی که بندهای آن از نواحی مذکور می‌گذرد، اجتناب کنید

24 ساعت پس از تزریق، از تمرینات هوازی که میزان ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد (دویدن، شنا، دوچرخه سواری، و غیره …)، خودداری کنید. پیاده روی و یا دیگر فرم‌های ورزشی، خوب است. مناطق تزریقی را به مدت 24 ساعت پس از تزریق ماساژ یا دستکاری نکنید. شستن صورت و استفاده از آرایش روش‌های مناسب تری هستند از مصرف ایبوپروفن، آسپرین، مکمل های روغن ماهی یا ویتامین E در 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید.

اثرات جانبی احتمالی بوتاکس


اگر چه عوارض جانبی معمولا خفیف و قابل درمان هستند، شما باید از برخی از عوارض جانبی که ممکن است در نتیجه درمان ایجاد شود آگاه باشید.

 • سردرد: متاسفانه، سردرد پس از تزریق بوتاکس معمول است. خبر خوب این است که آنها می توانند به آسانی با داروهای کاهش دهنده درد که نیاز به نسخه پزشک ندارند، مانند آسپرین درمان شوند.
 • درد گردن: یکی دیگر از عوارض جانبی بوتاکس، درد گردن است. یک نگرانی معمول در این روش این است که درد گردن نشانه ای از گسترش بوتاکس به سایر نقاط بدن است. دردی که در گردن رخ می‌‎دهد به این معنی نیست که بوتاکس در بدن شما در حال گسترش است.
 • کبودی یا درد: در نقطه ای که بوتاکس تزریق می‌شود، اکثر افراد دچار کبودی یا درد خفیفی می‌شوند. اگر کبودی یا درد شدید شود، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید، زیرا این امر می‌تواند یک عفونت را نشان دهد.

سوالات متداول


در اینجا شما می‌توانید سوالات رایج در مورد تزریق بوتاکس پیدا کنید:

چه مدت زمانی اثر بوتاکس بر روی چین و چروک ادامه می‌یابد؟

بطور کلی نتایج تزریق بوتاکس برای سه تا شش ماه طول می کشد، و اگر تعداد واحد بیشتری استفاده شود، نتایج طولانی تر خواهد بود. ارتباط مستقیمی بین تعداد واحدهای مورد استفاده و اثربخشی تزریق بوتاکس وجود دارد، و اثر بخشی این روش به حجم مورد استفاده مربوط نمی‌باشد .

درمان‌های موجود برای تزریق بد بوتاکس چیست؟

اگر شما از نتیجه بوتاکس خود ناراضی هستید، خبر خوب این است که اثرات این روش دائمی نیست. خبر بد این است تنها راه حل واقعی حل این مشکل زمان است. نتایج به تدریج ناپدید می‌شوند، اما این فرآیند احتمالا سه تا چهار ماه طول خواهد کشید. قطراتی وجود دارد که ممکن است در موارد پلک‌های افتاده، یا پتوسیس کمک کننده باشد.

آیا می‌توانم از بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی استفاده کنم؟

پزشکان بوتاکس را در زمانی که شما حامله هستید یا کودک خود را با شیر خود تغذیه می‌کنید، توصیه نمی کنند.

آیا بوتاکس روش ایمنی است؟

تزریق بوتاکس هنگامی که توسط یک دکتر باتجربه انجام می‌شود نسبتا ایمن است. شایع ترین عوارض جانبی شامل تورم یا کبودی در محل تزریق، سردرد یا علائم آنفولانزا است.

انجام این روش چقدر طول خواهد کشید؟

انجام این روش حدود 15-30 دقیقه طول می‌کشد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *